Zástavba tlumičů z vozu LADA

(2010)

Vzhledem k ceně sportovních tlumičů a kvalitě sériových tlumičů jsem se poohlédl po nějakém náhradním řešení. Tím jsou přední tlumiče na LADU. Při objednávání se nerozlišuje, zda-li na objem 1,2 nebo 1,5. Mám vyzkousené tlumiče značky FENOX. Jejich cena je 790Kč/pár, což je cena +/- shodná s tlumiči sériovými na Škodovku, ovšem tlumiče Fenox jsou výrazně tvrdší a mají větší výdrž.


Mezi tlumiči je pár rozdílů, které brání přímé montáži:

1. Tlumič má silnější ochranný plast, takže nejde prostrčit spodním ramenem. Je třeba stáhnout ocelovou podložku z pístnice a potom i ten plast. Pomůže nám kladivo a svěrák. Místo původního plastu nasadíme plast škodovácký.


obrazek obrazek obrazek


2. Tlumič LADA má silnější silentblok ve spodním oku. Buď můžeme rozšířit misku tlumiče, tj. řezat, svářet, no fuj. Já šel cestou opačnou a zúžil jsem silentblok z každé strany o 2,5mm aby se na něj miska dala přišroubovat... Stačí k tomu nástěnná bruska a za 10min je hotovo.


obrazek obrazek obrazek


3. Tlumič LADA je kratší. Ideální tedy pro uřezávače pružin. Já je mám na pružinách M kratších o ? závitu a na pružinách Š100 taky -1/2 závitu. Aby tlumiči ulehčil život, namontoval jsem nad krycí plast o 1 gumovou podložku víc, tj, posunul jsem ho o cca 1,5cm dolu.


obrazek


© 2011 Techsajt.cz