Garáž III

(2008)

Než jsem první garáž dotáhl do úplného konce (rád bych ještě sádrokarton na celý strop), vymysleli poslanci genitální zákon na likvidaci starých aut a tak jsem se začal narychlo ohlížet po dalších vozech, abych po 1.1. 2009 nemusel za koupi škodovky platit sakum prdum za proces přepsání auta 11050Kč. Jako Šípovo zjevení mi zavolal Zdenda z Lužan, že jeho strejda dává pryč auto (Cipíska) a za týden už byl doma :-) a zase mi najednou chyběla garáž. Cipísek zabral Pepčovo místo a Pepča musel stát venku.

I popřemýšlel jsem, vybral místo a zatloukl do matičky Země trubky po 1,2m zhruba metr hluboko a přivařil na ně stěny ze skříní z rozebrané rozvodny. Žádná sranda. Na podzim už pěkně foukalo a kolikrát se stalo, že mi stěnu sfouknul vítr. No nakonec se zadařilo. Nutno dodat, že se mi tou dobou ozval i Král Jader, zdali bych neadoptoval Gargyho a co jsem asi tak mohl říct, když 130ku ještě nemám :-). Nová garáž tedy bude pro vozy 2.

Pak přišla na řadu střecha. Deficit materiálu rozhodl, že se bude svařovat z různých tvarů, prostě co se najde. Takže tvar střechy jsem spočítal tak, aby stěny nebyly moc namáhané momentem, svařil čelní díl a použil jej jako šablonu pro další části. Potom jsme s tátou postavili trojnožku, štafle a megaakce se rozjela. Do večera bylo hotovo a já už jen provařoval sváry, aby se mi to nezhroutilo. Na střechu jsem použil vlnité plechy, co jsem dostal; pouze jsem je musel obrousit (příště bych je nechal radši pískovat) a natřít. Na vnější vzhled jsem zrecykloval plastové lišty, co by se jinak vyhodily.

Cena nové dvojgaráže se vyšplhala na 1400 Kč za 10kg základovky a 8kg červené barvy a 300kč za půl balíku elektrod ER117. K tomu spotřeba elektřiny. Při této akci jsem si samozřejmě taky musel nějak ublížit, jinak by to nešlo, takže: sfoukl mě vítr ze štaflí, do kraťasů mi skočilo žhaví od sváření a na ruku mi skáplo roztavený železo a hned na začátku na mě spadla jedna část stěny. Takže tohle byla vcelku pohodová akce :-).


obrazek obrazek

obrazek obrazek

obrazek obrazek

obrazek obrazek


© 2011 Techsajt.cz